Kantitatif Risk Değelendirmesi Eğitimi

Eğitim hizmetleri, konusunda deneyimli eğitimcimiz E. İş Başmüfettişi Özlem ÖZKILIÇ ile DTU- Danimarka Teknik Üniversitesi’nden Mr. Nijs Jan Duijm tarafından birlikte verilmektedir. Eğitimlerin tarihleri, info@onderakademi.com gelen maillerden kişi sayısına ve talep konusuna göre göre düzenlenmektedir.

Eğitim programının içeriğini ayrıntılı incelemek için tıklayınız.

Özlem ÖZKILIÇ

Kimya Yük. Müh.
ÇSGB Emekli İş Başmüfettişi- A Sınıfı İş Güv. Uzmanı
E. İş Teftiş İstanbul Grup Bşk. Yrd.

1993 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Ankara Grup Başkanlığı'nda İş Müfettişi Yardımcısı olarak göreve başladı. 1993 yılından 1997 yılına kadar İş Teftiş Ankara Grup Başkanlığı’nda İş Müfettişi Yrd. ve daha sonra İş Müfettişi olarak görev yaptı.

1997 yılında ise İş Teftiş İstanbul Grup Başkanlığı’nda göreve başladı. 2000 – 2002 yılları arasında İş Teftiş İstanbul Grup Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2013 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan Baş İş Müfettişi olarak emekli oldu ve A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olarak danışmanlık ve eğitim konularında çalışmaya başladı.

1991 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 1995 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümünde, TÜBİTAK’tan burslu olarak “Batı Anadolu Klinoptilolit Zeolitlerinin Deterjanlarda Fosfatlar Yerine Kullanılabilirliğinin Araştırılması” üzerine yaptığı çalışma ile Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1995 yılında yüksek lisans tezi TÜBİTAK tarafından bilim destek ödülüne layık görüldü. Özlem Özkılıç'ın yayınlanan birçok kitabı, makalesi ve tebliğleri bulunmaktadır.

Nijs Jan Duijm

DTU Management Engineering

Çalışma hayatına 1985 yılında Hollanda TNO’da ( Uygulamalı Bilimsel Araştırmalar Hollanda Bölümü) başlayan Nijs Jan Duijm, burada 6 yıl boyunca hava kirliliği yayılma modellemeleri üzerine bilimsel araştırmalar yapmıştır. Arkasından yine aynı organizasyonun diğer branşlarında büyük endüstriyel kazalar, özellikle toksik ve yanıcı/parlayıcı gazlar, bunların matematik modellemeleri üzerine asgari 10 kişilik araştırma gruplarının yöneticiliğini de yaparak TNO’da toplam 12 yıl bilimsel çalışmalar yürütmüştür.

1995 yılında Danimarka Roskilde’de bulunan Risø Milli Laboratuvarında risk değerlendirmesi ve sonuç analizi üzerine çalışmış, 1998’den itibaren de aynı kuruluşta araştırma grup başkanı olarak “Proses Güvenliği”, “İş Sağlığı ve Güvenliği” alanlarındaki bilimsel araştırmalarına ekibiyle birlikte devam etmiştir.

Nijs, 2008 yılından itibaren Kopenhag Det Norske Veritas’ta Kıdemli Risk Mühendisi olarak çalışmakta, aynı zamanda da Danimarka Teknik Üniversitesi (DTU)’da yarı zamanlı olarak Uzman Araştırmacı kadrosunda çalışmalar yürütmektedir. Safety Barrier Manager (SBM) yazılımın tasarım ve analizlerine birinci derecede katkı yapmış olup, aynı zamanda yazılım ekibinin yöneticiliğini de yapmaktadır.